HcG ja progesterooni tase raseduse ajal 10.12.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22. a. neiu ja mul on käsil praegu teine rasedus (esimene rasedus katkes 9. nädalal, tehti puhastus.) Kui käesolevast rasedusest teada sain, läksin kohe arsti juurde ja ta lasi teha mul HcG ja proge analüüsid - siis oli mul 4+6 rasedust. Näidud olid järgmised: HcG-686, proge-77. Arst midagi mainis, et proge on pisut üle keskmise. Kas saab olla, et proget on liiga palju ja kas see on halb? Kas te oskate öelda, kas HcG on normaalne?

Eelnevalt tänades,
Maria

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Maria!
Teie mure on arusaadav. Kas selgus 1. raseduse katkemise põhjus? (viirusinfektsioonid, muud põletikukolded kurgus, hammastes jne.)
Oluline on ajavahemik eelmise raseduse katkemisest.
4+6 on väga väike rasedus, mida ei ole alati võimalik kinnitada ultraheliuuringul. Arvan, et seetõttu määras arst HCG uuringu, et tõestada raseduse olemasolu ning edaspidi vajadusel jälgida raseduse arengut ning välistada emakaväline rasedus.
Progesteroon on suhteliselt kõikuv, kuid teatud juhtudel saab hinnata võimalikku kollakehahormooni puudulikkust ja määrata toetavat ravi.
Vaid analüüsi järgi ei saa otsuseid langetada. Täpse vastuse saab anda Teie haiguslugu tundev arst.
Soovitused:
-täpsustage viimase menstruatsiooni 1. päev
-jälgige kaebusi: veritsus, alakõhuvalu
-paluge kontrollida hammaskond ja perearstil üldine tervislik seisund
-vältige kokkupuuteid viirushaigetega, rasedus on väga õrn alla 12. nädala, enamik katkemise põhjustest on viirusinfektsioonid
G.Litter
www.naistearst.ee