raseduse kulg 13.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, kuna mul üks rasedus katkes (peetus) varases järgus 6 nädalal, siis olen nüüd oma uue raseduse suhtes väga murelik. Päevad pidid algama 10.09, rasedustesti tegin 11.9. 12.9 mõõtsin HCG taset, mis oli 1031, täpselt 24 tundi hiljem ehk täna oli see 1657. Mis te arvate, kas rasedus areneb normaalselt või kas on ohtu emakaväliseks raseduseks. Kui veel paar päeva tagasi olid rinnad väga valusad ning kõhus oli tunda krampe ja torkeid, siis viimased kaks päeva pole midagi tunda. 24 a. neiu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui HCG väärtuse tõus 48 tunni vahega tehtud on algväärtusest umbes 2 korda tõusnud, siis peaks olema tegemist normaalselt kulgeva rasedusega. Kui see väärtus ei ole sellise tõusuga, siis on võimalus kahtlustada ebanormaalset rasedust. Kas selline rasedus on emakaväline või on peetunud emakaõõnes, seda peaks kinnitama nt. sonograagfia . Normaalse raseduse algul on küllaltki tavaline kui esineb kerge raskustunne alakõhus, võivad esineda ka torkivad valud kahelpool munasarjade piirkonnas. Soovitaks teha HCH 48 tunni vahega üks kord ja peale seda pöörduge arsti poole sonograafiliseks uuringuks. Ultrahelis on nähtav lootemuna emakas kui menstruatsiooni peetust on 2-3 nädalat.