Doble test 18.11.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mulle tehti laporoskoopia 07.07.2004,kus eemaldati üks munajuha.Peale seda jäin kohe rasedaks,nüüd tehti doble-test,mille tulemus osutus positiivseks.
Kas arst võis eksida loote suuruse ja vanuse hindamisel ning kas see võis anda positiivse tulemuse?Või on kusagil suur väärareng?Järgmine nädalal saan alles teha looteveekromosoomiuuringu,kuid olen suurest murest hullumas..

Teid ette tänades
I.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlasti tekib positiivne test ka sel juhul kui raseduse suurus pole päris kindel ning vanus omab tähtsust. Nimelt kõik andmed pannakse tabelisse ja arvestatakse mingi konkreetne näitaja. Reeglina tõeselt osutuvaks loote väärarenguks selekteerub nendest patsientidest ainult mõni protsent. See test ongi selektsiooniks, seega soovitav teha lootevee uuring. Väike mure on teil arusaadavalt, kuid siiski püüan lohutada, et te väga ärge üle pingutage. DR Kadastik