sünnituse algus 10.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Lugesin raamatust "Rasedus. Lapse sünd. Vastsündinu", et "paar päeva enne sünnitust tekib verine eritis tupest" (lk 60). Senimaani olen arvanud, et vereeritus ikka miskit halba tähendab... Kuidas selle asjaga siis ikkagi on: vereerituse peale kärmelt haiglasse või rahulikult koju sünnitust ootama? Ja kust või miks see veri enne sünnitust üldse tulema peaks?

Selgituse eest ette tänades

pikisilmi sünnitust ootav Killu

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kallis Killu.

Arvatavasti on tegemist nn. limakorgiga. See on limane eritus emakakaelast, milles võivad olla ka verekiud (see ei ole veritsus). Vereerituse ilmnemine ükskõik millises raseduse staadiumis ja ka sünnituseelselt vajab koheselt edasisi uuringud. Vereeritus võib tulla emakakaelast, kui emakakaela avanemise käigus saavad väikesd veresooned vigastatud - see vähene määriv veritsus võib mõnikord olla sünnituse käigus normikohane. Samas võib vereeritus olla tingitud ka platsenta enneaegsest irdumisest, mis võib olla eluohtlik nii Teile kui Teie beebile.

Tervitades Aire Sekavin