Väike veritsus pärast seksi raseduse ajal 07.11.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 10. nädalat rase, esimene rasedus, vanuseks 26 aastat, varasemaid aborte pole olnud. 7. rasedusnädalal peale vahekorda oli voolus veidi verine, see möödus u poole tunni jooksul. Katsetasin hiljem vahekorda ilma omapoolse orgasmita ja siis polnud mingit veritsust. Kuna mu elukaaslane on rootslane, siis viibin aeg-ajalt nii Eestis kui Rootsis ning olen käinud arsti juures mölemal maal. Eesti arst keelas orgasmi ära, kuid Rootsi arst arvas, et vähene veritsus pärast seksi vöib olla loomulik. Olen hiljem veel paaril korral vahekorras olnud (siis omapoolse naudinguga) ja iga kord kordub täpselt seesama - pisut verine voolus kaob poole tunni pärast. Millega on pöhjendatud nii eri arvamused seksi osas ja kas seks vöib töepoolest pöhjustada raseduse katkemise? (mingeid muid komplikatsioone rasedusega seoses pole olnud) Ette tänades, Terje.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui on väike veritsus vahekorrajärgselt, siis midagi ohtlikku selles ei ole. Nimelt emakakael on rasedal kohevam (verevarustus rohke) ja ka ka emakal on verevarustus suurem. Vahekorra ajal tekib otsene kontakt organiga, sellest ka veritsus, mis võib olla pisut ebamugav. Reeglina hilisemas rasedusjärgus seda ei esine. KIndlasti peate kontrollima (usun et on tehtud) emakaela analüüsid, kui on tegemist emakakaela põletikuga, põhjus võib olla ka selles. Soovitaks sel juhul tupesisest ravi.Dr Kadastik