Raseduse planeerimine 07.10.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

kui mees võtab ravimit Erythromycin Nycomed 500mg (4 korda päevas),kas siis võib planeerida rasestumist. Pakendi infolehel on kirjas,et rasestudes ravi ajal, informeerige sellest koheselt oma arsti-see on naise kohta, aga mehe puhul, kas mõjutab midagi?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Erütromütsiin ei ole otseselt lootele kahjulik, mistõttu ka raseduse ajal vajadusel võb naistele seda määrata. Samas kui võimalik ja annaks oodata, siis võiks ju ravikuuri siiski ära teha ja alles siis mõelda rasestumisele. Parem oleks ikkagi rasestumine antibiootikumidest vabal ajal. Dr Kadastik