Rasedaks jääda... 27.09.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Pöördun murega Teie poole. Olen 35.aastane ja sünnitanud ennem pole, ka aborte pole teinud. Viimased 8 aastat võtsin Celest´it ja alates juunist lõpetasin võtmise. Olen üritanud rasedaks jääda, aga pole õnnestunud. Esimene tsükkel peale tablette oli 21 päeva, järgmised 26-27 päeva. Käisin vahepeal ka günekoloogi juures lihtsalt ennast näitamas, leiti emakakaela haavand. Arst kirjutas tuppe kuulid ja tabletid Dalacin Vaginal Ovule, viimased pidid korrigeerima tsüklit. Kahel kuul võtsin kümme tabletti. Viimased päevad algasid 31.08. Arvestasin, et õige aeg rasestuda oleks olnud 12.09. paiku. Täna algasid uuesti päevad. Tähendab, ei õnnestunud ka sel korral rasestuda. Millal oleks nüüd õige aeg proovida? Kas ma teen päevade lugemises äkki mingi vea ja arvestan sobivaid päevi valesti? Kas on normaalne, et peale kauaaegset pillide kasutamist pole mul õnnestuda rasedaks jääda 4 kuu jooksul või peaks pöörduma murega günekoloogi poole?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Paar peaks soovi korral jääma lapseootele aasta jooksul. Et olete 35 võiksite pöörduda naistearsti poole uuringuteks ka varem. Põhjus, miks rasestumist ei toimu võib olla nii naise kui mehepoolne.
Kui olete kasutanud pikemat aega pille, on võimalik, et esimeses tsüklis ovulatsiooni ei toimugi. Tsükkel peaks reguleeruma poole aasta jooksul.
Olete arvutanud oma oletatava ovulatsiooni aja õigesti, kuid ka ovulatsiooni ajal vahekorras olles ei ole viljastumine alati 100 %. Samuti võib igal naisel olla aastas ka anovulatoorseid tsükleid. Kui Teie menstruatsioon algas 27.09, oleks järgmine oodatav ovulatsiooni aeg umbes 10-12 oktoober. Võimalusel võiksite kasutada ovulatsiooni täpseks määramiseks ovulatsiooni testi (saate osta apteegist).
Ei oska kommenteerida ravimit, mida Teie raviarst on Teile tsükli regulatsiooniks soovitanud.(Kas tsükli teise poolde gestageeni-Duphastoni ?)Dalacin on antibakteriaalne vahend, mis on määratud ilmselt emakakaela põletiku tõttu.
Edu Teile soovides Aire Sekavin