mis oleks turvalisem mulle, mis lapsele? 09.09.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

mul avastati umbes 5 aastat tagasi arterio-venoosne malformatsioon( a. carotis interna ja v.jugularise vaheline fistel koos seda ümbritseva umbes 4 cm diameetriga soonelaiendiga), mis asub parema silma taga, moodustis emboliseeriti, kas minu tervisele on sünnitamine ohutu või oleks mõistlikum kas. nn. keisrilõiget, ja kas viimane ei ole riskantne protseduur lapsele?
loodan kiiret vastust(34+ nädal) ja tänan juba ette

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Arvaksin, et keisrilõige oleks teile igal juhul soovituslik. Lõpliku otsuse peaks tegema koos teie haigusega tegelenud arsti ja naistearstiga.
Loomulikult keiser on operatsioon ja sellega on alati omad riskid. Teie puhul on aga diagnoos tõsine/veresonte anomaalia) ja antud juhul peaks olema i teile parem keisrilõikus. Kui lõikus kulgeb plaanipäraselt, siis lapsele ei tohiks küll sellega seotud midagi halvasti olla. Tervitades Ü,Kadastik