kuidas rasestuda. 29.08.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas on võimalik tõsta mingite vahenditega organismi võimet rasestuda? Kas söögi, ravimtaimede või muuga? Olen viimase kuue aasta jooksul suure proovimise peale rasestunud ühe korra. Sünnitusel laps suri. Viljatusuuringutel ei suudeta avastada mingit viga, üldtervis on korras, harrastan tervislikke eluviise.

Tänan

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kindlat retsepti selleks küll ei ole. Põhjuseks võib olla ka stress, et te ei rasestu hästi kui samas kõik uuringud on korras. Sageli soovitatakse korralikku puhkust kusagil põnevas kohas koos mehega, sel ajal on tõenäosus rasestumiseks suurem. Tervislik toitumine ja kõik muu sinna juurde on omal kohal.