Emaka kontraktsioonid ja rasedus 28.08.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 16 nädalat rase. Tunnen, et erutun seksuaalselt palju enam, kui enne rasedust. Kuna olenolude sunnil oma abikaasast pikalt lahus, siis kasutan eneserahuldamiseks masturbatsiooni. Pärast orgasmi olen kõhtu katsudes tähele pannud, et emakas tõmbub tugevalt kokk (emakas on selgelt palpeeritav ja kõva umbes 30 sekundit) ja on kõva. Kas peaks orgasme vältima ja kas see võib kahjustada loodet?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Mõnedel naistel raseduse ajal tõesti vajadus seksuaalseks rahulduseks tõuseb. See ei ole midagi eriskummalist ega lapsele mõju halvasti. Orgasmi ajal emakas alati kontraheerub, rasedana te lihtsalt tajute seda rohkem. Kui raseduse ajal ähvardava raseduse katkemise tunnuseid ei ole( emaka kontraktsioonid päeva jooksul muul ajal, valud alakõhus, veritsus, siis peaks vahekorrast või masturbatsioonist ajutiselt loobuma.