tablett jäi vahele 04.08.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Äärmiselt tore, et selline Kliiniku lehekülg on olemas!
Sattusin sellele leheküljele hiljaaegu ja nüüd teeb teiste murede lugemine antibeebipillidest mindki pisut murelikuks.
Nimelt olen juba 5 aastat pidevalt kasutanud Minuletit skeemiga 21+7. Sünnitanud pole. Eelmise tabletikarbi viimastel päevadel ununes üks tablett (üle 12 tunni). Võtsin selle kohe, kui meenus. Minuleti kasutusjuhendit lugedes oli seal kirjas, et kui unustamisele järgneva 7 päeva sisse jääb karbi lõpetamine, siis tuleb alsutada kohe uut tabletikarpi, st tabletivaba nädal jääb vahele. Toimisingi nii, menses jäi vahele ja praegu on võetud juba 13 tabletti. Mind teeb murelikuks nüüd, et kas toimisin õigesti? Kas peale selle karbi lõpetamist jätan vahele tavapärased 7 päeva ja teen enne uue karbi alustamist igaksjuhuks rasedustesti (ei kasutanud lisakaitsevahendeid). Endine mensese regulaarsus peaks ju taastuma? Kas sellel, et tabletivaba periood jäi vahele, võib olla mingeid mõjusid viljastumisvõimele?

Ette tänades
Katarina

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Katarina!
Tänan Teid, et tunnustate meie aastatepikkust tööd.
Tubli, et olete tutvunud ka teiste vastustega.
Jään ikka oma arvamuse juurde, et sünnitamata naisele on 5 aastat antibeebipillide tarvitamine pikk aeg ja 10 aastat ülipikk, mille kohta onkoloogidel on kinnitused, et see on risk rinnanäärme vähile. Oluline on külastada naisterarsti 1-2 korda aastas, et hajutada riske.
Juhul, kui pill ununeb, tuleks koheselt võtta kui meenub ja jätkata skeemi 21+7 järgi.
Kuna antibeebipillidega ovulatsioone ei toimu, siis rasestumise risk on minimaalne.
Kui menstruatsioonitaoline vereeritus on minimaalne, siis võib alati enne uue tabletilehe alustamise teha hommikusest uriinist rasedustesti.
G.Litter
www.naistearst.ee