Sünnitusjärgne verejooks 25.08.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sünnitasin 2 nädalat tagasi (mõned õmblused, aga ei midagi hullu) ja igasuguste raamatute järgi peaks nüüdseks küll juba nn. "hele verejooks" otsas olema, kuid minul tuleb siiski veel iga päev natuke ka helepunast verd. Muid vaevusi mingeid pole, ei valusid ega palavikku. Kas ma peaksin pöörduma arstile või on see kõik normaalne ja ootan ära sünnitusjärgse kontrollini?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Pöörduge siiski oma naistearsti poole. Mõnikord võib emaka limaskesta taastumine võtta ka veidi kauem aega. Ka kui laps oli suurekaaluline ( platsenta pind suur), võib vahel olla vajalik kasutada emaka toonust tõstvaid vahendeid. Kontrollima peaks ka , kas siiski ei esine infektsiooni (sünnitusjärgselt võib põletiku algus olla vägagi hiiliv). Vahel väga harva võib pikenenud veritsuse põhjuseks olla ka emakasse jäänud platsenta osake.