beebipillid 26.07.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere! oleks sellinne küsimus, et kasutan juba pikemat aega Logesti tablette, sel kuul alustasin aga tableti võtmist kogemata üks päev hiljem...ja olin seejärel teisel nädalal kaitsmata vahelorras, kas on olemas rasestumisoht???
paar päeva peale vahekorda esines ka nõrk verejooks???
neiu 20

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Neiu!
Kindlasti jätke meelde kuu ja aasta, kui alustasite antibeebipillide tarvitamist. Pikk aeg on 5 aastat ja ülipikk 10 aastat. Onkoloogid ei soovita mittesünnitanuil tarvitada antibeebipille 10 aastat ja enam rinnavähi riski tõusu tõttu.
Kui olete tarvitanud skeemi 21+7 järgi, siis kogu aja jooksul, kui tarvitate pille, ei toimu ovulatsioone. On väheusutav, et 1 päev hiljem alustades ovulatsioonid taastuvad. Seega, rasestumise võimalus on nullilähedane. Kui aga 7-tabletivaba päeva jooksul ei teki menstruatsioonitaolist vereeritust, siis enne uue tabletilehe alustamist tehke hommikusest uriinist rasedustest.
Postkoitaalse veritsuse põhjusi on mitmeid: emakakaela muutused, põletikud, traumad jm. Kui veritsus kordub, reserveerige plaaniline aeg naistearsti vastuvõtule.
Külastage naistearsti 1-2 korda aastas, Teid nõustatakse, uuritakse ja vajadusel ravitakse.
G.Litter
www.naistearst.ee