antibiootikumid ja rasedus 15.03.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 24.a. peagi abielunaine. Tundsin kusitis ja uriini eritusel (tuli ka imeväike verelible) valu ning pöördusin murega perearsti poole. Arst palus teha koheselt analüüstid nin määras ravi

(no spa ja cipranol - vabandan õigekeele pärast). Võitsin esmalt ainult no-spad ja helistasin oma süü töttu arstile 4 päeva pärast, arst ütles, et proovid olid väga halvad ja tuleb ka antibiootikume võtta. Ma mainisin võimalust rase olla (arst käratas selle peale, et SEE KUKUB SIIS KÜLL ÄRA - nutsin sellise vastuse peale, kuna last tahame me mehega igal juhul). Hakkasin siis ka antibiootikume võtma. Pärast no spa võtmist tegin veel vere ja uriiniproovi ning arst ütles, et neerus ei ole midagi ja põletik on "mahedam".

Olen mures sest olen Cipranoli võtnud 16 tbl. ja eelmised päevad hakkasid 14. veebruar (tavaliselt on mul täpselt 26 päeva vahet nüüd juba 30). Rasedustest oli 25 päeval negatiivne.

Olen kuulnud, et raseduse tundemärk võib olla põiepõletik. Cipranol on aga raseduse ajal vastunäidustatud.

Kui ohtlik on Cipranol rasedusele?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Raseduse algul võivad tõepoolest olla põie ärritusnähud. Raseduse korral (samuti kahtluse korral ) tuleb alati alustada ravi lootele võimalikult ohutute ravimitega.Ciprinoli kasutamine raseduse ajal on vastunäidustatud. See on tingitud sellest ,et ravimi tarvitamine võib põhjustada lootel kõhrekahjustusi(skeleti arenguanomaaliaid). Korrake uuesti rasedustesti (kindlasti hommikusest esimesest uriinist). Võimalik, et Teil on tsüklihäire. Kui rasedustest on positiivne , pöörduge oma günekoloogi poole,et teha koos edaspidiseks plaanid.