Soov rasestuda 01.04.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23.a., antibeebipille (Loggest) võtnud ~6.a. Sooviksin pillide võtmisest loobuda ning rasestuda. Kuidas toimida? Kui kaua peaks kasutama teisi rasestumisvastaseid vahendeid (n. kondoomi)? - Loggesti pillide juures oleval infolehel kui ma ei eksi 3kuud. Kas pillide võtmist võib igal ajal katkestada või enam mitte võtta peale menstruatsiooni (s.t. enne uue pillide kuuri (lehega) alustamist)? Peaksin uue kuuri (lehega) täna taas algust tegema. Oleksin kiire vastuse eest VÄGA TÄNULIK!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kui te soovite pillide võtmist katkestada, siis tehke seda ikka kuuri lõppedes ja uue lehega lihtsalt ei alusta. Vastasel juhul tekib teil soovimatu ja tsükliväline verejooks ja teie menstruaaltsükkel läheb segamini. KUi te soovite rasestuda, siis tegelikult ei pea vahet tegema. Kui te jääte kohe rasedaks, siis järelikult teie hormonaalne seis soosib seda. Võib olla, et te kohe ei jäägi rasedaks peale pikaajalist pillide tarvitamist ja rasestute mõned kuud hiljem. Peale lühiajalist pillide tarvitamist rasestumise võimalus kohe peale pillide lõpetamist on suur, seda kasutatakse ka ravi eesmärgil. Kõike head soovides Dr. Kadastik