võimlemine raseduse ajal 02.03.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 10 nädalat tita ootel.Kas tohin teha käte ja õlalihaste harjutusi 1 kg raskuste hantlitega. Harjutused oleks järgmised:õlalihastele väike kummardus ette ja toon alt mõlemad käed õlakõrgustele ja teine käed kõverdatult külje peal ja viin sirgeks taha. Need on minu lemmikharjutused, aga lugesin kuskilt et hantlitega ei soovitata teha.Kas see on õige?
Ja veel teine küsimus. Nädal tagasi oletatavatel päevade ajal, hakkas mul kõht õrnalt valutama ja siiani pole üle läinud.Ja kaks korda on õrnalt ka püksikud olnud pruunika voolusega koos.Kas on põhjust muretseda?
Ette tänades
Ave

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Ave!
1. Rasedatel on soovitav võimelda instruktori juhendamisel rasedate rühmades.
2. Kui kaebused püsivad, on arukas pöörduda naistearstile.
Naistearst G.Litter