Rasestumine 16.07.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on üks küsimus rasestumise kohta... Tavaliselt on tsükli pikkus 28 päeva, nüüd oli 33. Kas on võimalik, et see oli varajane raseduse katkemine? Kas raseduse toetamiseks on mõtekas süüa näiteks E vitamiini vms? Kui jah, siis kui palju? Aitäh!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere!

Kirjanduse andmetel katkeb kõigist rasedustest 40-50 %. Enamus rasedustest katkebki nii vara, et näib nagu oleks tegemist tsüklihäirega. Kui rasedus katkeb nii vara on suure tõenäolisusega tegemist patoloogilise lootemunaga, seega ei ole mõtekas ja sageli ka võimalik rasedust säilitada. Et rasedustestiga on võimalik määrata juba 11 päeva vanust rasedust, siis kui Teil test oli positiivne ja algas menses, on tõenäoline, et Teil oli vararaseduse katkemine. Samas võib olla näiteks tegemist tsüklihäirega põhjustatuna kollaskeha tsüstist vm.