Tripple test 23.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen rase,mulle tehti n.n Tripple test,kus analüüsi HCG väärtus oli liiga madal ja hormoontase oli langenud(nii ütles arst) ning käskis analüüsi uuesti teha.Järgmised tulemused olid samad:jälle hormoonidetase langenud,st.liiga madal.Arst oli väga mures ning ei osanud mitte midagi selle peale öelda.Ahhetas ja ohhetas,ei saanud aru,et kuidas ikka nii saab olla.Nii ma siin siis praegu teadmatuses närveeringi.Palun öelge,mis tähendab üldse HCG ja mida see test peab näitama ja kuidas nende hormoonidega peab olema?Kas mul on põhjust muretsemiseks või ei ole?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Soovitan Teil konsulteerida geneetikakeskuse tohtritega (dr. Mari Sitska, dr. kai Muru) telefonidel 7422183, 7422614. HCG ehk kooringonadotropiin on glükoproteiinhormoon , mida eelkõige toodetakse platsentas. Väga madalate väärtuste korral on võimalik ka mõnede kromosoomhaiguste olemasolu, sagedamini aga ei pruugi madalal hCG l olla konkreetset kliinilist tähendust.
Tervitades Aire Sekavin