sünnituse pikkus 19.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

TERE
4.a.tagasi sünnitasin terve poja ja seega esimese lapse, sünnituse pikkus oli kokku 9 tundi,alates õrnadest valudest nagu päevade ajal kuni lapse väljutamiseni.(peale kaheksat õhtul hakkasid õrnad valud ja 5.25 oli laps sündinud),kõik laabus ilusti,olen kuulnud,et esimese sünnitusega võib minna aega kuni 16 tundi,mida ütles ka perekooli ämmaemand.
Küsimus selline:kuna ootan teist last,kes sünnib juulis ja laste vaheks jääb 4.aastat 2 kuud,kas on tõenäoline,et teine sünnitus läheb veel kiiremini ja kui mitu tundi see eelmisest võiks lühem olla?(1,2 või enam h.)
Tean,et see on alati individuaalne,kuid mida teie praktika näitab?
(olen kuulnud ka,et kui laste sünni vahe jääb pikaks,siis on kõik jälle nagu esimesel korral,kui pikk on siis nn.pikk vahe?)
Ette tänades 26.a.H.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere H.
Iga sünnitus on eriline. Sünnituse kestvus sõltub ka sellest, milline on lapse asend, kui suur ta on, kas sünnitus tuleb õigel ajal, millal puhkeb lootevesi jne. Sageli aga on teine sünnitus esimesega võrreldes veidi lühem, kergem. Teie kahe lapse vahe ei ole kindlasti nn pikk vahe. Kui kaua kestab Teie teine sünnitus ei oska ennustada.
Ilusat ja kerget sünnitust soovides Aire Sekavin