kõhuvalu raseduse ajal 18.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Olen 23 nädalat rase ning juba umbes kuu aega hädas kõhuvaludega. Valu on vasakul pool alakõhus (liigutamisel annab mõnikord rohkem tunda) ning mõni päev on valu tugevam, mõni päev nõrgem. Kas on põhjust muretsemiseks või võib tegu olle lihtsalt mingite gaasivaludega (ise otseselt gaase kõhus ei tunne, aga valu on veidi sarnane sellele, nagu oleks kõht lahti)
Ette tänades
Mann

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Mann.
Pöörduge oma arsti poole ja rääkige talle oma murest. Suure tõenäosusega ei ole valulikkus tingitud raseduse katkemise ohust vaid tõesti kas sooletegevusest , liidetest või emaka kasvamisest.
Tervitades aire sekavin