rasedus ja haigus 16.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 24a ja 8 ndl rase. Nüüd kahjuks haigestusin, väike palavik 37,3 ja üleüldine nõrkus... selline küsimus, et kas see haigus võib ka loote arengut pidurdada või põhjustada mingisuguseid muidu probleeme rasedusega seoses. Ravimeid ma pole tarvitanud, lihtsal ravimteed jms. Aga nüüd kardan, et kas sellised viirushaigused võivad halvasti mõjutada loote arnegut...
Ette tänades vastuse eest,
K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.!
Kahjuks on viirushaigusi ka rasedatel ja neid on raske välistada.
Külastage regulaarselt naistearsti ja kirjeldage oma kaebusi.
Mida suurem rasedus, seda väiksema tõenäosusega on kahjulikkuse risk.