reesus 16.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Dr. Kadastik,

Minul on selline küsimus, kui naisel on O veregrupp Rh(D)positiivne ning mehel aga Rh negatiivne, siis kuidas see võib mõjuda lapsele. Mida tähendab isosensibilisatsioon?

Vastust ootama jäädes,
murelik

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Reesuskonflikt tekib sel juhul kui ema on negatiivse verega ja laps on positiivne/saadud pos mehelt) KUi Mees on Rh positiivne ja laps on ka negatiivne nagu ema, siis konflikti tulla ei saa. Konflikt on kahjulik lapsele, kuna tekkinud antikehad ema verre satuvad lapsele. Lapsel tekib kehvveresus ja kahjustuda võivad mitmed organid. Teie puhul Rh negatiivne mees ei tekita sellist olukorda. Dr Kadastik