Ovulatsioon 12.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, dr. Litter!

Sooviksin rasestuda. Mul on korrapärane tsükkel pikkusega 40 päeva. Millal on sellisel juhul võimalik ovulatsiooniaeg? Kas see toimub alati tsükli poole peal või 2 nädalat enne uut tsüklit? Erineva info tõttu olen praegu segaduses ja vajaksin asjatundlikku kommentaari.

Tänades,
H.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud H.!
Kahjuks ei nimeta Te oma vanust ja rasedusanamneesi.
Teil on õigus, vajate asjatundlikku kommentaari, uuringuid ja tõenäoliselt ravi.
Efektiivseteks m. tsükliteks loetkse fertiilsuse mõttes m.tsükleid 21 - 35. päeva. Võimalik, et pikemate m.tsüklite ajal toimuvad ovulatsioonid, kuid seda on vaja tõestada.
Ikka korratud soovitus, kui Te ei rasestu 1 aasta jooksul, pöörduge naistearstile uuringuteks.