ülekaaluline rase 11.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Aitäh teile, et olete olemas ja teete oma tänuväärset tööd siin internetis!

Minu probleem lühidalt järgmine - olen naine, kes on aastaid maadelnud ülekaaluga, kahjuks erilise eduta. Olen külastanud ka arste, kes on andnud tavapäraseid nõuandeid(ärge õhtul sööge, ärge sööge magusat jne, ma ei tee seda nagunii) ja kui on selgunud, et neist pole abi, öelnud umbes nii: igaüks on loodud eripäraseks, ilmselt on tegu hormonaalsüsteemi häiretega.
Rasestumist pole minu ülekaal seganud ja kõik lapsed olen edukalt lõpuni kandnud. Praeguseks on minu kaal tõusnud ca 100kg-ni (millest viimased 10kg viimase kolme kuu jooksul mulle arusaamatutel põhjustel, elustiil ei ole absoluutselt muutunud). Olin just minemas kaalujälgijate rühma, kui sain teada järjekordsest(neljandast) rasedusest. Praegu kestab 9-s nädal ja kaalujälgijad ei olnud mind rasedana nõus rühma võtma. Kas oskate mulle Tartus soovitada mõnd toitumisspetsialisti, kelle nõuannete kohaselt toituda raseduse ajal? Sooviksin siiski võimaluse korral juba enne sünnitust selle probleemiga midagi ette võtta. Õnneks ei ole mulle omane rasedusaegne suur kaalutõus, viimasega näiteks 7kg.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Aitäh , et tunnustate meie tööd.
Raseduse aeg ei ole sobiv aeg kaalu langetamiseks. Soovitan kindlasti raseduse ajal kontakteeruda dr. Anne Kirsiga. Ülekaalu tõttu vajaksite glükoosi koormus uuringut, samuti on tema kõige kompetentsem dieedi probleemides raseduse ajal. Peale sünnitust ja rinnaga toitmise lõpetamist konsulteerige ka endokrinoloogiga, et täpsustada, kas Teie ülekaal on tingitud rohkest kaloraazist või ainevahetushäiretest.
Tervitades Aire Sekavin