kahesarveline emakas 10.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin täna ultrahelis ja rasedus on 18 nädalat. Kuid arst ütles sellise lause , et teil on kahesarveline emakas. Kas teid on uuritud? Sünnitate ära siis vaatame.
Mida see peaks tähendama? On see lootele ka kahjulik. Seniajani pole ennast küll kuidagi valesti tundnud ja 10 aastat tagasi sünnitasin terve poja.

ette tänades Teesi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Teesi!
Kahesarveline emakas on arenguanomaalia.
Kui eelnev sünnitus läks hästi, võib ka see hästi minna.
Kui rasedus on tekkinud ja arenenud normaalselt, ei ole praegu põhjust muretseda.
Säästev raseda režiim ja pandaaž tuleks kasuks.