ujumine raseduse viimasel kahel kuul 09.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

suured tänud eelnevate ammendavate vastusete eest!

Seekordne küsimus puudutab ujumist raseduse ajal. Lugesin rasedust puudutavast kirjandusest, et vaatamata ujumise ja vesivõimlemise positiivsele mõjule rasedusele ei ole hea käia basseinis alates kaheksandast kuust. Praegu käsil esimese raseduse 28. nädal ning igal nädalal käin 2-3 korda ujumas. Olen 27, tervis hea nii minul kui lapsel. Ujumine enesetunnet mingil moel ei halvenda, sest ujun ja võimlen vees omas tempos oma lõbuks ning üleliigset pingutust ei tohiks olla. Millest võiks olla tingitud selline arvamus, et ujumisest tuleks loobuda viimasel kahel kuul ning kui tõsiselt tuleks seda võtta?

Kasutan ka juhust, et täpsustada visiitide sagedust raseduse viimasel trimestril. Olen lugenud, et alates 30. nädalast toimuvad visiidid iga kahe nädala tagant kuni 36. nädalani, sealt edasi iga nädal. Küsimuse peale, et kas ka meie hakkame kohtuma sama mudeli alusel vastas mu raviarst, et ei näe selleks vajadust, võibolla viimasel kuul iga kolme nädala tagant!? Tõenäoliselt pidas ta silmas viimase ja eelviimase visiidi vahe pikkust. Eriti ma ei muretse selle pärast, sest analüüsid on korras ja poiss kasvab ka hästi, isegi ehk liiga hästi, sest 27. nädala konsultatsioonil oli emakapõhja kõrgus 29 cm, kuigi normaalne on sellel ajal vist 25-27 cm?

Jõudu ja suured tänud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tänan Teid minu töö tunnustamise eest.
Ernevate allikate andmetel on erinevaid keeldusid 2 kuu ulatuses enne sünnitust. See on seotud sellega, et hoida "puhas" sünnituskanal. Kõige ohtlikumad on suguhaigused, mis levivad vastsündinu limaskestadele: silmad jm.
Vene ajal keelati kõike. Minu arvamus on, et rasedus ei ole haigus ja hea enesetunde korral võite endale lubada meeldivaid emotsioone.

Raseduse jälgimise juhendi järgi 28.-36. rasedusnädal - vähemalt 4 nädala järgi, 36.-40. rasedusnädal - 2 nädala järgi, 40.-42. rasedusnädal - vähemalt kord nädalas.

Keskmise kehapikkusega normaalsel naisel on funduse mõõt tavaliselt vastavuses nädalate arvuga või kõigub +- 2-3 cm.

Soovin Teile õnnelikku rasedusaega.
Naistearst G.Litter