rase 09.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 26 aastane ja esimest korda rase. Rasedus on umbes 4 nädalat (UH näitas). Probleem on selles, et mul on hooti kõhuvalud (verd ega määrimist ei ole), eriti öösiti. Valud oleks nagu gaasivalud või nagu oleks kõht lahti (tegelikult ei ole kõht lahti). Olen kuulnud, et raseduse alguses pidid need valud normaalsed olema. Kuid kas tõesti võivad valud olla nii tugevad, et ärkan öösiti selle peale üles ja oigan natuke? Kas oleks mingit leevendust äkki nendele valudele? Või on tegemist millegi ohtlikuga?Arsti vastuvõtt on alles kuu aja pärast... Ootan Teie vastust

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui Teie kaebused süvenevad, peaksite pöörduma naistenõuandla valvearstile.
Rasedus kasvab iga päevaga ja tavaliselt möödub ebamugavus allkõhus iseenesest.
Soovitused:
-jälgige kaebusi, ohtlikud on verejooks, ägenev valu
-vältige kõhukinnisusi mitmekülgse toiduga
-külastge määratud ajal naistearsti