palderjan raseduse ajal 06.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere!
käsil 38 nädal ja viimased päeval tundub, et tita liigutab tugevalt terve päeva jooksul. tundub nagu ei oleks ta millegagi rahul... kõht läheb üsna tihti ka toonusesse. KTG tädi ütles ka et imelikult palju liigutab. südametoonid olid kohati 180 piires ja emakas rahulik. arst ütles, et kõik on korras, kuid mina tundun kuidagi närviline - ja eks tal on vist õigus. soovitas võtta 2x päevas palderjani tablette ja no-spad.
tegelikult usaldan oma arsti, kuid midagi ikkagi kripeldab... kuidas Teie kommenteeriksite minu seisukorda ja neid ravimeid?
Tänan juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kuna sünnitusabis võivad kriitilised olukorrad tekkida ootamatult, siis
olen mures Teie loote pärast: liiga harvad ja liiga sagedased loote liigutused vajavad jälgimist ja olukorra täpsustamist.
Tulin just täienduselt Tartus, kus toonitati, et loote südamelöökide sagedus üle 170x min. vajab kindlasti täpsustamist ja õiget olukorra hindamist.
Parim oleks, kui olete tänaseks edukalt sünnitanud.
Ilma põhjust teadmata ei kommenteeri palderjani , veelgi enam no-spa vajalikkust sellises raseduse ajas.
Soovitan pöörduda sünnitusmaja valvetuppa KTG-ks ja sünnitusabi arsti konsultatsiooniks.