rasedus 06.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on soov saada kolmas laps,kuid olen 45 ja mees 55.Kas see peab jääma unistuseks,sest pole kindel,et sünnib terve laps või kui suur võimalus on,et lapsega on kõik korras.Viimasest sünnitusest saab 18 aastat ja viimane rasedus katkes 10 aastat tagasi 3-4 nädalal.Kastan metropololi 0,5-1 tablett päevas,südame erutuvussüsteemi häire.
Äkki pean loobuma sellest ideest.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Iseenesest kui te rasestute, siis järelikult teie organism on veel noor. Kui teil on tsükkel regulaarne, siis see ei tähenda, et teil iga kuu on ovulatsioon. seega rasestumisvõime on langenud seoses vanusega. Kui teil tekib rasedus, siis last saab jälgida raseduse ajal üsna korrapäraselt ja soovitaks teha lootevete uuringu kromosomaalanomaalia väljalülitamiseks.( umbes raseduse 16-ndal nädalal). Arvestades teie vanust on risk selleks olemas alates 35 a ja vanematel suurem kui noorematel. Teine küsimus on teie südamehaigus. Selles suhtes peate konsulteerima oma südamearstiga kas võite üldse rasestuda. Dr Kadastik