katkenud rasedus 03.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
kuuendal rasedusnädalal katkes äkki rasedus (mõned päevad tagasi). põhjusi on küllap raske niimoodi öelda, aga ma tahakisn teada, et mis ma nüüd tegema peaksin. kas mu organism on kuidagi ohustatud ka? mis saab pikemas perspektiivis? ja lühiajalisemalt - kas võib tulla mingi põletik või midagi sellist? pöördun esmajoones teie poole, sest kui midagi ohtlikku karta pole, siis tahaksin selle kõik lihtsalt unustada ja oma eluga edasi minna. arsti vastuvõtule ma minna ei taha. ma nimelt kardan naistearsti paaniliselt ja lähen tõesti alles viimases hädas. viimati, kui käisin, sattusin täielikku hüsteeriasse- nutsin ja värisesin. arst ainult naeris ja käskis püksid jalast võtta!
arsti juurde minna ei taha, aga kindlustunnet, et minuga on kõik korras vajan ikkagi. niisiis, palun aidake! veel üks küsimus - kas rasedus võib katkeda närvipingest? olin terve raseduse aja tohutu närvipinge all, kuna rasedus oli soovimatu ja elu oli täielikult puntras.
loodan tõesti, et saate mind aidata, sest arsti juurde lähen ise küll alles siis, kui ilmneb mõni probleem, mis segab normaalset elu! tänud abi eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tõenäoliselt on Teile tehtud ka elulistel näidustustel emaka õõne instrumentaalne puhastus, seetõttu on emaka sisepind nagu veritsev haav. Soovitused:
-peaksite suguelu elama vaid kondoomi kasutades kuni esimese menstruatsiooni lõpuni
-esimene menstruatsioon peaks saabuma 4-6 nädala järgi
-hoiduge külmetamisest, viirushaigustest
-peaksite hoiduma ka rasedusest vähemalt 6 m.tsükli jooksul
-arukas oleks püüda selgitada põhjusi, et neid vältida järgmise soovitud raseduse eel
-põletikkke saab siiski diagnoosida arstlikul läbivaatusel, esmane läbivaatus oleks oluline 7-10 päeva peale puhastust ja järgmine peale menstruatsiooni, et saada kaasaegne rasedusest hoidumise vahend
-olete tubli, et mõtlete tulevikule, kuid peaksite arstiga suhtlema nn. rahuolekus, siis on kergem haiguste puhul psüühiliselt toime tulla
-kui soovite tulevikus sünnitada, siis mõelge, kui oluline on sünnitusel arsti kohalolek ja sünnituse arengu jälgimine, peaksite selleks valmistuma.
Kui Teie poolt kirjeldatu vastab tõele, on piinlik sellise arusaamatuse pärast. Võite alati valida eravastuvõtud, kus reeglina on rohkem aega patsiendi psüühikaga tegelemiseks.
Reaalselt saaksin aidata vaid eravastuvõtul.
Kui midagi jääb avastamata ja ravimata, teeb see Teie olukorra ja elu raskemaks, vaevalt Te seda soovite.
Katkemine võib olla närvipingest ja soovimatusest.
Kahjuks ei selgu Teie vanus, kuid tehke arukas otsus, otsige endale sobiv arst ning hoiduge soovimatsut rasedusest.