beebipillid 02.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 4 kuuse lapsega kodus. Toidan teda rinnaga aga tahan hakata kasutama rasedusvastaseid tablette. Arst kirjutas Mikro-30 aga infolehel on öeldud, et alustada kasutamist menstruatsiooni esimesest päevast. Mul aga päevi veel pole. Kas tohin hakata neid pille kasutama või pean jääma menstruatsiooni ootama? Ette tänades noor ema.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Mikro-30 tablette võib kasutada rinnaga toitmise ajal. Soovitan enne pillide kasutama hakkamist teha rasedustesti . Negatiiivse testi korral võite alustada pillide kasutamist kohe, ootamata ära oma esimest mensest. Arvestama peab aga sellega , et rasedusvastane toime saabub alles 2 nädalat peale pillide kasutama hakkamist. Oluline on kindlasti võtta pille iga päev ja enam vähem samal kellajal.
Tervitades Aire Sekavin