ravimid ja ovulatsioonitestid 28.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 29 a naine ja üritan rasestuda. Teie vastused on alati väga konkreetsed ja asjalikud, seetõttu küsin natuke nõu. Võtan serophenet tsükli 5st 10. päevani - millisest tsüklipäevast soovitate alustada ovulatsioonitestidega? Kas kohe järgmisest päevast peale viimast sero tabletti? Tsükkel 28 päeva. Arst määras ka duphastoni tablette selleks tsükliks - 14-25 tsükli päev. Siit küsimus, et kui ovulatsioon ei olegi äkki duphastoniga alustamise ajaks ära olnud, siis kas duphaston üldse laseb ovulatsioonil tekkida? Kas ma peaks äkki ootama ära basaaltemperatuuritõusu, et teada, mis ajast duphastoniga alustada või tuleks võtta arsti näpunäidete järgi 14-25 päev?
Tänud, kui vastate!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Eeldatav ovulatsioon peaks toimuma m.tsükli 14.-15. päeval
2. Duphaston ei takista ovulatsiooni, Serophene stimuleerib ovulatsiooni
3. Ravimine on koostöö, usaldage arsti ja küsige arstilt ravi kohta, et Te saaksite täpselt aru raviplaanist