Voolus tupest 28.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere !

Olen 18. nädalat rase ja nüüd on hakanud tulema tupest rohkesti voolust (nii, et on tunda kui tuleb) - valkjas ja ilma erilise lõhnata .
Kõhu alaosas tunnen ka tihti tuimasid valusid. Kas midagi on halvasti ?
Kuidas mõjub kopsuröntgen lootele täitsa raseduse esimesel kuul ?

Ette tänades,
Killu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kõige sagedasem tupevooluse põhjuseks oleks tupeseen, mida esineb raseduse ajal sagedamini. Kopsu rö on vastunäidustatd raseduse ajal. Võib mõjutada loote arengut. Tupevoolust see küll ei mõjuta. Dr Kadastik