Mitu keiserlõiget ikkagi tohib? 28.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen üks sellistest naistest kes loomulikul teel sünnitada ei saa.Sellest ka minu küsimus. Kui on tehtud juba kolm keiserlõiget ,või enam ,et kui hüppeliselt tekib oht järgneva raseduse-lõikuse puhul?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
See, mitu keisrilõikust on võimalik teha sõltub ikkagi naisest (naise emakast)endast . Kui emaka arm on täisväärtuslik, eelnevate lõikuste juures ei ole esinenud komplikatsioone võib teha ka neljanda viienda. Iga järgneva lõikusega on koormus emakale suurem . Emaka alumises segmendis on Teil juba 3 armi. Kuidas selline emakas venib ja kas tekib armi piirkonnas muutusi ei saa alati ette ennustada. Soovitan pidada nõu oma arstiga, kes teab Teie sünnitustest kõige enam, samuti võimaluse korral vaadata üle ka eelneva operatsiooni kirjeldus . Mitme armiga emakaga naisel on suurem risk enneaegsele sünnitusele, emaka armi ruptuurile (rebendile), platsenta valele asetsusele, operatsiooniaegsele verekaotusele.
Edu Teile soovides Aire Sekavin