MENSTRUATSIOONI TSÜKKEL 22.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Milline on normaalne kõikumine päevade vahel (mitu päeva enne või pärast regulaarset tsüklit olev päevade arv loetakse normaalseks kõikumiseks)?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie küsimusest võib mitmeti aru saada.
1. Normaalsed on m.tsüklid on 21-35 päeva, mis ei vaja ravi ja peaksid tagama soovitud raseduse.
M.tsükleid loetakse menstruatsiooni 1. päevast kuni järgmise alguseni.
2. Kõikumine kuni 7 päeva ei ole kliinilise tähendusega.
3. Vereerituse päevad võivad olla 3-7, olulisem on kaotatud verehulk, mida loetakse sidemete arvu järgi ööpäevas.