rasedus ja nohu 22.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lugupeetud pr Litter,
Vabandan ette kui minu küsimus ei kuulu Teie vastamisvaldkonda, kuid mulle meeldisid Teie konkreetsed ja selged vastused teistele.
Olen 16 näd rase ja mitmendat päeva vaevlen nohu käes, mis ei lase korralikult hingata ja magada. Kas raseduse ajal võib tarvitada nohu leevendavaid ravimeid või ootan kannatlikult kuni ükskord ise üle läheb? Eeldasin, et sellisele (suhteliselt lihtsana kõlavale) küsimusele võiks vastata ka apteeker, aga kahjuks meie kohalik apteeker vaatas mind vaid mõnevõrra üllatunult ja ei vaevunud isegi vastama.
Tänan väga, kui leiate aega vastata!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Arukas oleks konsuteerida perearstiga ja välistada alleriline nohu jm. põhjused.
Vajadusel suunatakse kõrva-nina-kurguarstile. Tean, et eriarstid spetsialistid ei ole väga "tilkade" soosijad.
2. Mul on piinlik Teid konsulteerinud apteekri pärast, kui se tõesi nii oli. Jääb ka võimalus, et Teile tundus nii, seda saab kontrollida, kui küsida üle.
Võiksite kasutada käsimüügiravimeid, millel ei ole märkust rasedale vasunäidustatud, mitte üle 1 nädala koos koduste vahenditega.
Siis vajaksite objektiivste andmete täpsustamist.
3. Ideaalne oleks, kui saaksite pöörduda koheselt kurguarsti eravastuvõtule.
Kindlasti tuleb raseda kaart kaasa võtta.
4. Hetkel on ülekaalus adenoviirusinfektsioonid ja paragripp (köhaga) jm.
Viirusinfektsioone ei saagi ravida, saab kergendada vaevusi, end põetada. Tugev organism saab ise viirustest jagu.
Kuulake ka vanaemade nõuandeid.
Soovin Teile paranemist, tugevat tervist ning õnnelikku ja nauditavat rasedusaega.
Virtuaalselt soovitan konsulteerida tugeva spetsialisti dr. Solovjoviga samast portaalist.