Mensese lõpp 20.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp doktor,
palun kommenteerige, kas mensese lõppedes (kestus keskmiselt 5 päeva) on normaalne, et esineb paari päeva jooksul tumeproonikat voolust?
Kuna olen üritanud 8 kuud rasestuda, siis on tehtud ka hormoonanalüüsid (FSH, LH, TSH, prolaktiin), mis olid korras.
Ette tänades,
Kristi (26-aastane, sug. teel levivaid haigusi, põletikke ega rasedusi pole olnud).

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kristi.
Menstruatsiooni lõppedes on üsna tavaline, et viimastel päevadel vereeritus on vähene , pruunikas. Kui määrimised on pikad nii enne kui pärast mentruatsiooni võib olla tegemist ka kollaskeha puudulikkusega. Kas Teil esinevad tsükli häired? Kui tsükli esimeses faasis on hormoonid korras, võib määrata hormoonide sisalduse ka tsükli II faasis. Tavapäraselt alustatakse uuringuid lastetuse tõttu kui paar ei ole jäänud lapseootele 1 aasta jooksul ja kindlasti on vajalikud ka mehe uuringud.
Tervitades Aire Sekavin