nina verejooks ja rasedus 18.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere
mul on selline probleem...vahel ninast jookseb verd ja kurgust tulevad ka vahel verised klimbid. Ma olen juba 8 kuud rase. Millest võib see tingitud olla ja kas see võib beebile kahjulik olla. (analüüsid on kõik korras)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Rasaeduse ajal hüübimine mingil määral muutub, seega veritsus on tingitud rasedusest. Kui veritsus on suur, siis peate minema LOR arsti poole, kes kõrvetab ninas veresooned. Kui kaebused on vähesed, siis asi laheneb peale sünnitust.Dr Kadastik