Rasedus ja hambaravi 18.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktorid,

sain sel nädalal arsti juures (ultrahelis) kinnituse oma raseduse kohta, mis on alles 5 nädalat. Kuid nüüd hakkan kartma nende tegude pärast, mida ma tegin enne selle seisukorra teadmist. Eelmisel nädalal käisin hambaarstil, kus panime kirja aja (veebr.algus) väikese tsüsti eemaldamiseks suust ja soovisin ka tarkusehammast välja tõmmata. Selleks pidin tegema hambaröngteni. Kuigi seljas oli mul kaitsepõll, olen ikkagi mures selle mõjudest lootele? Ja veel, kas raseduse ajal tohib suust kohaliku tuimestusega eemaldada tsüsti?

Teie vastust ootama jäädes,
murelik rase

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupetud Murelik Rase!
1. Märkige kindlasti üles viimase menstruatsiooni 1. päev ning arstide juurde pöördudes peaks seda nimetama, eriti siis kui arst ei küsi ja määrab uuringuid ning ravimeid, mida rasedusega ei tohiks teha.
2. Kui pöördude hambaarstile, siis öelge, et olete rase. Arutage arstiga, kuidas oleks kõige otstarbekam ja ohutum Teid ravida.
3. Kui on äge (mäda)põletik või oht selleks, on vaja ravi. Muude kirurgiliste operatsioonide kohta küsige nõu hambaarstilt, kas need on raseduse ajal vältimatud.
4. Kahjuks ei ole võimalik muuta möödunut. Kõik emad on muretsenud oma raseduste pärast ja paljud ei teadnud , et rasedus on 1. päevast kuni 5. nädalani, sest seda pole reeglina võimalik määrata.
5. Mõelge tänasele päevale ja tulevikule, külastage määratud ajal naistearsti ja ämmaemandat.