hambaröntgen raseduse algul 16.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Kolme nädala jooksul pärast rasestumisvastastest tablettidest loobumist oleks vaja kahel korral teha hambaröntgenit ning tuimestussüsti. Kui tõenäoline on, et nii ruttu on juba ovulatsioon ja viljastumine toimunud ning millist mõju eelmainitud protseduurid nii varases järgus rasedusele avaldavad?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Ovulatsioon toimub umbes tsükli keskel. Kui Teil on 28 päevane tsükkel, siis kolm nädalat peale pillide kasutamise lõpetamist võib olla juba ovulatsioon. Suure tõenäosusega ei kahjusta need protseduurid Teie rasedust. Soovitavalt võiks aga alati (ka ilma raseduseta) röntgenuuringuid tehes kasutada kaitsepõlle. Kui seda Teile ei pakuta, tuleks seda kindlasti küsida.
Tervitades Aire Sekavin