õrnad kõhuvalud 06.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Minu küsimus on: olen 5-ndat nädalat rase. Juba ca 4 nädalat on mul kõhus enamuse ajast selline tunne nagu algaks menstruatsioon. Olen lugenud, et selline pinge või valutunne võib-olla normaalne ja samas, et võib-olla ohtlik ning tuleks pinget maha võtta? Mida saate soovitada...

Tänuga Anna

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Anna.
On võimalik, et pingetunne alakõhus on tingitud emaka sidemete venitusest. Te ei kirjuta , mitmes rasedus Teil on. Samas ka ähvardava raseduse katkemise ajal võib esineda valulikkus ja pinge alakõhus. Soovitan pöörduda oma arsti poole, et mitte liigselt muretseda.
Tervitades Aire Sekavin