veel loote liigutamisest 22.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere ja kõigepealt suur-suur tänu vastuse eest minu eelmisele küsimusele! Nüüd tekkis mul veel üks küsimus samal teemal. Nimelt - kõigis rasedust puudutavates raamatutes, mida olen lugenud, viidatakse võimalikele probleemidele siis, kui loode liigutab väga vähe või tavapärasest vähem, nõrgalt jne. Aga kas põhimõtteliselt võiks midagi halba tähendada ka see, kui tema liigutused on väga tugevad ja jõulised? Muidugi on see liigutuste tugevuse hindamine subjektiivne, aga minu laps on vähemalt paari viimase kuu jooksul (praegu 40. nädal) endast ikka väga tugevalt märku andnud, mõnikord on lausa valus olnud ja on tekkinud tunne, nagu tahaks ta juba läbi kõhunaha välja pääseda. Muidugi mitte pidevalt, vaid periooditi päeva jooksul. Öösiti olen äärmiselt harva tema liigutuste peale ärganud. Aga mingist lihtsalt kergest müksimisest ei saa igatahes küll juttu olla. Kas seda võib pidada tavapäraseks? Ette tänades, Kati

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Teie kirjelduse järgi on liigutused tavapärased. Kui te ei ärka lapse liigutamise peale üles, siis kõik on korras. Dr Kadastik