piim 16.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp. dr. G.Litter
Mina olen rase 25. nädalat. Ma äärmiselt harva tarbin sellist asja nagu "piim". Ma küll söön piimapudrusid, jogurteid, kõik, mis sisaldab kaltsiumi (vot ei oska öelda, kas ma seda ainult ka piisavalt saan), aga nö. paljast piima ma ei joo. Tekitab millegipärast okserefleksi.
Tahtsin küsida, et nüüd kui ma rase olen, ega sellest midagi hullu pole, kui ma piima ei joo? Kas rinnapiim saab ikka normaalselt siis tekkida?
Võtan vitamiini Materna koguaeg, aga juukseid on hakanud viimasel ajal metsikult tulema, st nad on väga lahti. Kas see võib olla kaltsiumi puuduse tunnuseks?

Ilusat aastavahetust. Liisa, 23.a.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Liisa!
Piimatoodetes on kõige olulisem kaltsium. Peaksite sööma teisi Ca-rikkaid toiduaineid.
Lugege elanikkonnale kirjutatud raamatuid, näit. "Haiguspuhune toitumine", seda raamatut saab tellida 6272105.