Raseduste katkemine 12.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen üritanud rasestuda aastaid, kuid kõik rasedused on iseeneslikult katkenud. Geneetik tuvastas, et minul ning abikaasal leiti liiga palju sarnaseid antigeene (3 samade antigeenide gruppi), mis võisidki katkemist soodustada. Mis on HLA ja kuidas see on seotud antud probleemiga? Kas seega on meil tegemist immunoloogilise sobimatusega? Kas ja milliste ravimitega saab sellist rasedust säilitada? Kas säilitusraviga tuleks alustada juba raseduse planeerimisel või alles positiivse testi tegemise järel?
Palju tänu ette!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Teil kindlasti võiks olla immunoloogiline põhjus raseduse katkemiseks kuid selleks, et täpsustada milline haigus seda põhjustab, vajab väga mitmeyte spetsialistide konsultatsioone. Ravi on ka vastav. Selliste poolikute andmetega ei oska teiel küll midagi konkreetset öelda. Dr Kadastik