Rasedustest 08.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere Lp dr Galina Litter

Küsisin apteegist ostetud rasedustesti kohta, kuna kasutasin raseduse vältimiseks Pharmatexi. Menstruatsioon aga on hilinenenud juba nädala. Apteegist ostetud rasedustest aga näitas selget joont, et rase ma ei ole. Muid rasedusele viitavaid tundemärke ka ei ole.
Rõõmustasin selle üle, kuna me noormehega lapsi veel saada ei soovi.
Kas menstruatsiooni hilinemine võib olla tingitud pingetelisest ajast? Varem on korra nii juhtunud, et üks menstruatsioon jäi vahelt ära, pärast seda käis aga korrapäraselt.

Tänad Teid ja soovin kordaminekuid ettevõtmistes!
Katrin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Katrin!
Kui on tegemist menstruatsiooni peetusega ja 36. päeva hommikusest uriinist teostatud rasedustest on negatiivne, saab diagnoosida m.tsükli häiret, mis reeglina vajab sünnitamata naistel ravi.
Märkige menstruatsioonide 1. päevad ja lugege m. tsüklite pikkusi.
Tänan Teid meie tasuta missioonitöö tunnustamisel.