menstruatsioon 05.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere,
minu natuke naljakas küsimus on järgmine: kui mul tavaliselt on menses olnud umbes kuus päeva ja üsna vererohke, siis viimasel ajal on see olnud poole lühem ja eritus on olnud ka tunduvalt väiksem. kas ma peaksin selle pärast muret tundma või olema õnnelik, et menses möödub nii vaevatult? millest võib selline muutus tingitud olla?
ette tänades Mari

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Mari.
Soovitan teha rasedustesti , et välistada rasedus. Teie küsimusele on raske vastata teadmata lisaandmeid. Kui vana olete? Milliseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutate? Kas tarvitate lisaks teisi ravimeid? Milline on Teie kehakaal? Milline on Teie kehaline koormus? jne.
Tervitades Aire Sekavin