Kuidas saada tsükkel korda? 23.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Küll on tore, et on selline koht kust saab nõu küsida. Minu mure järgmine: Lõpetasin 2002 a. nov. Marveloni võtmise sooviga rasestuda. Aga mida ei taastunud on tsükkel. Ootasin 3 kuud ja siis kirjutas arst mulle kaheks kuuks duphastoni. Sellel ajal hakkasid päevad. Peale seda jälle ei midagi. Siis kirjutas arst mulle jälle kaheks kuuks duph. Siis jälle olid päevad. Peale seda jäid jälle kuu vahele. Nüüd siis arst ütles, et pean 6 kuud tarvitama Diane 35. Kas see on vajalik kuigi minu hormoonanalüüs oli korras? Olen kuulnud, et neid määratakse tsükli taastamiseks kui hormoonid sassis. Ja kas tõesti rohkem võimalusi ei ole mul? Tahan ju rasestuda, aga kui neid söön, siis 6 kuud hooletu ju. Hakkasin ise jooma kortslehe teed. Kas on mul muid võimalusi Teie arust. Ja veel: arvan, et pcos ei ole, kuna kevadel tehti ka UH ja arst midagi halba ei öelnud.
Jään ootama Teie vastust ja kõike head Teile,

Kersti

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kersti.
On raske ravida ja diagnoosida ilma patrsienti nägemata ja analüüse tegemata. Kui Teie raviarst määras Teile Diane 35 tabletid, siis suure tõenäosusega ikkagi olid mingid hormonaalsed muutused. Normaalse hormoonstaatuse korral on ju ka regulaarne ovulatoorne tsükkel, mida Teil ei esine. PSOS diagnoos ei ole ultraheli diagnoos vaid diagnoosi saab püstitada ikkagi peale hormoonuuringuid.
Edu Teile soovides Aire Sekavin