külmetus raseduse ajal 21.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen pisut mures, rasedust on 18 nädalat ja nüüd sain külmetada ja köhin ning enesetunne on sant. Momendil määrin ennast salvidega ja teen sinepiplaastrit, aga ega need vist eriti tõhusad ravimeetodid pole. Kas on lubatud juua ravimteesid? Tean, et nõges on rasedatele keelatud. Mida ette võtta, et mitte päris grippi jääda? Kas ja kuidas mõjub minu haiglane olukord lapsele, kas peaksin olema mures? Ette tänades! K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.!
Praegu on tõesti palju viirusinfektsioone liikvel.
Konsulteerige käsimüügiravimite osas apteekriga. Ravimteed võitluses viirustega on lubatud. Ka ei suuda keegi nii palju tarbida nõgeseteed, et muuta ohtlikuks verehüübimissüsteemi toimet.
Soovitused:
-kui palavikku ei ole, viibige rohkelt värskes õhus
-tuulutaga tube ja tööruume
-hoiduge külaskäikudest, kus on haigeid
-ei ole hea külastada rahvarohkeid kohti kinnistes ruumides:kino, teater jm.
-ka ühistranspordis on viirushaiguste leviku oluline osa
-sööge eesti toitu, puu- ja juurvilju
Ei ole mõtet muretseda. Tegutsege, põetage end, andke organismile puhkust ja kosumisvõimalust.
Naistearst G.Litter