Tupeseen väga tihti 19.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23.ndat nädalat rase ning tupeseen kimbutab kogu aeg. Olen raseduse jooksul juba 4x ravi saanud, kuid ei midagi - ikka tuleb tagasi.

Kuna viimane ravi lõppes alles 2 nädalat tagasi ja siis oli kõik korras, ei osanud nii kiiresti uut ägenemist oodatagi. Kuid paar päeva tagasi hakkas jälle kohutavalt sügelema ja arsti juures selgus, et seen jälle välja löönud.

Arst siis imestas, et kuidas nii kiiresti jälle võimalik on. Kusjuures olen viimane kuu aega piimhappebaktereid söönud, kasutan Dercome Femme pesugeeli, toitun tervislikult ja kuna olen puhkusel, pole ka stressi.

Arst ütles siis seepeale, et hoopis mees peab minema täisanalüüsid ära tegema. Kuid, kui minul raseduse algul kõik analüüsid tehti ja mehel mingi haigus oleks olnud, kas poleks siis minulgi pidanud olema. Kõik oli siis aga korras. Ma ei taha küll 100% kindlana näida, kuid ma tõesti ei usu, et mu mees oleks kõrvalhüppeid teinud... Terve raseduse aja on ta lihtsalt kogu aeg kodus olnud ja pealegi elame me minu vanematega koos, nii et koju ei hakkaks ta ka kedagi tooma.

Siit ka minu küsimus, kas on mingi võimalus, et mehel on mingi suguhaigus, mida minu analüüsid ennem ei näidanud. Või kui tõesti leitakse midagi, kas see tähendab siis, et mu mees on kellegi teisega maganud?

Tänan väga, kui saate aega minu mureküsimusele vastata,
Maarika

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Maarika!
Arstid ei tegele sotsiaalsete probleemidega, nagu:
...kas see tähendab siis, et mu mees on kellegi teisega maganud?...

Arst püüab leida sageda ägenemise põhjusi ja soovib Teie perekonnale parimat, et Teie pere oleks terve. Soovitan minagi pöörduda mehel dr. Punabi või dr. Poolametsa juurde, et leida põhjus ja parim lahendus.
Naistearst G.Litter