Väike kaalukaotus 26 nädalal 19.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine - olen 26 nädalat rase. Kuni 17 nädalani võtsin vähe juurde, mõni kuu kilo mõni kuu kaks. Kuid siis 17 nädalast kuni 22 nädalani tuli äkki 6kilo!!!! Ämmaemand siis noomis mind ja oli ka mures, et poole raseduse kohta kokku juba 12 kilo juurde võetud.
Peale seda külastust hakkasin väga täpselt jälgima, mida ja kui palju ma söön. Hommikuti jõin keefiri, lõunaks väike praad või supp ning õhtuti puuvilju ja kodujuustu. Ei saaks öelda, et nälgisin. Samuti võtan Bio-Multi vitamiine. Hakkasin ka kaks korda nädalas vesiaeroobikas käima, kuna ennem möödusid kõik õhtud diivanil telekat vaadates.
Eile arsti juures käies selgus (26 nädalat), et olen viimase kuuga 1 kilo hoopis alla võtnud?!
Siit ka minu mure, kas laps on ikka kõik vajaliku kätte saanud ja ainult mina olen natuke kaalus kaotanud või tähendab see seda, et ka lapsel on millesti puudu jäänud?

Ette tänades,
Margit

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Margit.
Raseduse ajal tuleks toituda tervislikult. Sööge tavapäraselt, dieedi pidamine ei ole raseduse ajal vajalik. Küll võiks jälgida, et ei söödaks liialt magusat ja kaloririkkaid toite (saiakesed, koogid jms). Vesivõimlemine ja kerge füüsiline aktiivsus on kindlasti kasulik. Ärge muretsege oma kaalu pärast. Kui Teie analüüsid on korras (uriin, vereanalüüüs, veresuhkur), vererõhk korras ja ei ole suuri turseid , siis kasvab Teie loode kenasti olenemata sellest , et olete mõni kuu võtnud kaalust veidi rohkem juurde.
Tervitades Aire Sekavin